Veel analfabetisme West-Afrika

In West-Afrika kunnen vier op de tien volwassenen niet lezen of schrijven. Het gaat om ongeveer tachtig miljoen analfabeten, die in armoede leven en daar niet uit kunnen komen.

Dat staat in een rapport van een aantal hulporganisaties, waaronder Oxfam Novib. Daarin staat ook dat in West-Afrika ongeveer veertien miljoen kinderen van zeven tot twaalf jaar niet naar school gaan.

Leraren
Volgens de hulporganisaties is er op basisscholen een groot tekort aan leraren: er zouden 750.000 docenten nodig zijn. De hulpinstanties willen dat de regeringen in West-Afrika meer werk maken van het verbeteren van het onderwijs.

Ook vinden ze dat rijke landen met meer geld over de brug moeten komen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4540 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3535 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4624 keer afgespeeld

Meer video en audio