Bij een grootscheepse politieactie zijn vijf verdachten aangehouden in verband met een liquidatie vorig jaar op de A73. Het slachtoffer was een 33-jarige man uit Oss.
De arrestanten zijn vier mannen en een vrouw, in de leeftijd van 28 tot 62 jaar. Ze werden vanmorgen van hun bed gelicht. Twee van hen worden ook verdacht van grootschalige drugshandel.
Zo'n 300 politiemensen werkten aan de actie mee, waaronder enkele arrestatieteams. In Nederland zijn in 24 woningen en bedrijfspanden huiszoekingen gedaan. Ook in het Duitse Düsseldorf en het Engelse Kent zijn panden doorzocht.
Mitrailleur
De schietpartij had plaats in de nacht van 9 op 10 september. De Ossenaar reed op de A73 bij Nijmegen toen hij vanuit een andere auto onder vuur werd genomen met een mitrailleur. Hij overleed ter plaatse. Een tweede inzittende overleefde de aanslag.
Het doorzeefde voertuig van de slachtoffers kwam op de vluchtstrook tot stilstand. De snelweg lag bezaaid met hulzen en kogelresten en was een groot deel van de dag afgesloten voor sporenonderzoek.
De zaak kwam drie keer aan de orde in het televisieprogramma Opsporing Verzocht. De politie zocht de achtergrond voor de afrekening al snel in de drugshandel.
Deel deze pagina
»
»
»