Ahmadinejad kuiste toespraak

De Iraanse president Ahmadinejad heeft de toespraak die hij gisteren hield op het VN-forum over discriminatie, van tevoren gekuist. Ahmadinejad had willen zeggen dat het bewijs voor de Holocaust "ambigu en dubieus" was, maar hield zich in op verzoek van secretaris-generaal Ban Ki-moon.

Ban had Ahmadinejad gewezen op VN-resoluties die de vergelijking tussen zionisme en racisme afwijzen en de Holocaust erkennen.

Over het ontstaan van Israël had Ahmadinejad willen zeggen: "Na de Tweede Wereldoorlog maakten de Westerse landen het Palestijnse volk thuisloos onder het mom van het lijden van de Joden en het ambigue en dubieuze vraagstuk van de Holocaust." Uiteindelijk zei Ahmadinejad dat het Westen "misbuik had gemaakt van de Holocaust". 

Desalniettemin stuitte ook die versie nog veel aanwezigen tegen de borst; enkele tientallen diplomaten verlieten uit protest de zaal.

Hitler
De Israëlische vicepremier Silvan Shalom heeft Ahmadinejad vandaag, bij de herdenking van de Holocaust in Auschwitz, vergeleken met Hitler.

"Iran wil het joodse volk net zo behandelen als Adolf Hitler 65 jaar geleden," meent Shalom.

De Israëlische premier Netanyahu zei maandag bij de Holocaustherdenking in Jeruzalem dat het duidelijk is dat het antisemitisme nog steeds niet verdwenen is.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4328 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3354 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4422 keer afgespeeld

Meer video en audio