De Zwitserse bank UBS heeft een Braziliaanse dochteronderneming voor bijna twee miljard euro verkocht aan buitenlandse investeerders. Met de verkoop van dit onderdeel, UBS Pactual, probeert de bank de financiële schade van de afgelopen tijd te herstellen.
UBS heeft tientallen miljarden euro's moeten afschrijven op slechte leningen en is daarmee één van de grootste Europese verliezers als gevolg van de financiële crisis.
Schrappen
De komende tijd worden duizenden banen geschrapt. De grootste bank van Zwitserland zal zich voortaan vooral richten op zijn kernactiviteiten zoals vermogensbeheer. De bank wil met de verkoop van Pactual zijn vermogenspositie versterken en de risisco's verkleinen.
Door de crisis moest UBS tientallen miljarden dollars aan verliezen incasseren en de Zwitserse overheid om hulp vragen.
Eerder liet de bank weten een verlies over het eerste kwartaal te verwachten van 1,3 miljard euro.
Deel deze pagina
»
»
»