'President Obama schendt internationaal recht'

Het besluit van president Obama om CIA-agenten die hebben gemarteld niet te vervolgen, is een schending van het internationale recht. Dat zegt Manfred Nowak, de speciale VN-rapporteur inzake marteling.

President Obama besloot in januari om een aantal omstreden verhoortechnieken te verbieden die onder president Bush werden toegepast.

Trouw
Donderdag maakte hij bekend dat hij niet wil dat agenten die " te goeder trouw" die methoden hebben toegepast, worden vervolgd.

Nowak is het daarmee niet eens. Hij wil dat martelpraktijken worden onderzocht en slachtoffers worden gecompenseerd.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 4082 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 3120 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 4209 keer afgespeeld

Meer video en audio