PvdA-fractievoorzitter Hamer ontkent dat er binnen de coalitie een afspraak in de maak is over de JSF. Volgens bronnen in Den Haag wordt het besluit over de aanschaf mogelijk doorgeschoven naar de volgende kabinetsperiode.
Het besluit over de vervanging van de F16 zou nu waarschijnlijk in 2011 of 2012 vallen. Hamer spreekt tegen dat de partijen hierover met elkaar aan het praten zijn.
Testtoestellen
"Het gaat nu om de aanschaf van 2 testtoestellen. Mijn angst is dat we straks ja zeggen tegen het testtoestel en we uiteindelijk niet meer terugkunnen." Hamer benadrukt dat er een zorgvuldig besluit moet worden genomen en dat er nog allerlei informatie nodig is.
De PvdA-fractieleider verwijst daarbij onder meer naar een rapport van de Algemene Rekenkamer, dat eind deze week verschijnt. Volgens Hamer is haar fractie nog volop aan het nadenken en wordt deze week geen besluit verwacht.
Aanvankelijk was het de bedoeling dat volgend jaar een definitief besluit zou vallen over de JSF. Het CDA is voor de aanschaf van de JSF, de PvdA heeft grote bezwaren en de ChristenUnie twijfelt.
Onder meer door de economische crisis is de aanschaf van de JSF op losse schroeven komen te staan.
Spoeddebat
In de Tweede Kamer wordt morgen een spoeddebat gehouden over de JSF. Dit debat begint om 16.00 uur en is live te volgen op Politiek 24.

»
»
»