Door verslaggever Rienk Kamer
Het verstrekken van medicijnen op recept kan simpeler en goedkoper. Twee medisch specialisten leveren via "De Centrale Apotheek" de medicijnen rechtstreeks aan huisartsen, die het daarna aan de patiënten geven. De gewone apotheek wordt hierbij buitenspel gezet.
Acht huisartsen zijn met De Centrale Apotheek in zee gegaan en dat aantal zal waarschijnlijk groeien.
De Centrale Apotheek is geen gewone apotheek. Er is dan wel een balie en er zijn twee spreekkamers (die niet gebruikt worden, maar er wettelijk wel moeten zijn), maar dat is alles wat aan een apotheek doet denken. Ook de plek is ongewoon: een industrieterrein in het Groningse Farmsum, bij Delfzijl.
Van hier uit willen de twee medisch specialisten Marijke Dirksen en Hans Boerema de pillenmarkt openbreken. Ze zijn ervan overtuigd dat een centrale verwerking van vooral herhalingsrecepten veel efficiënter kan.
Controle
De huisarts moet daarbij een centrale rol krijgen. Die krijgt vanuit Groningen de medicijnen toegestuurd (een robot doet bijna al het werk), waarna de huisarts de medicijnen aan de patiënt geeft.
Zo wordt de reguliere apotheek buitenspel gezet, en die zijn daar natuurlijk niet blij mee. Dirksen en Boerema beweren dat ze net zo goed het medicijngebruik kunnen controleren als de gewone apotheker. Eigenlijk vinden ze dat ze het beter kunnen, want bij De Centrale Apotheek worden alle gegevens in één dossier opgeslagen. Centraal dus, de naam zegt het al.
Als andere partijen in de zorg, denk aan de ziekenhuizen, nu meewerken, komen alle gegevens in één dossier. Bovendien zou het een besparing opleveren van misschien wel enkele tientallen miljoenen euro's. Dat is weer goed nieuws voor minister Klink van Volksgezondheid, die de kosten in de hand moet zien te houden. Dit initiatief zou dus best wel eens kansrijk kunnen zijn.
Deel deze pagina

»
»
»