Draaiend huis in Tilburg gekraakt

Het huis op de rotonde in Tilburg (foto:Stinkfinger Productions)

Het draaiende huis op een rotonde in Tilburg is gekraakt. Vier krakers konden het kunstwerk via een bovenraampje binnendringen.

Eén van de krakers, die zichzelf Kees Kraak noemt, heeft voor het draaiende huis een bord geplaatst met de tekst 'Keesjes Rotonde Nr. 1'. Ook zetten de krakers een terras op voor het huis.


Veel geld

De krakers protesteerden tegen projecten waar de gemeente veel geld in steekt, zoals een nieuw theater en een winkelcentrum.

De demonstranten zijn door de politie verwijderd, maar de cultuurwethouder van de gemeente wil met de mannen praten.

Het draaiend huis in Tilburg is een kunstwerk van John Körmeling en werd vorig jaar in werking gesteld.



Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 284 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 152 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 896 keer afgespeeld

Meer video en audio