Er moet een maximumbedrag komen dat scholen jaarlijks uitgeven aan managers, ondersteuning en beleid. Dat wil de Algemene Onderwijsbond. Nu is dat maximumbedrag er niet.
Schoolbesturen bepalen zelf hoeveel geld scholen aan dit soort zaken uitgeven. Die bedragen verschillen nogal: sommige scholen geven twaalf procent van hun budget uit aan hun bestuur, anderen 22 procent.
Verhouding
Ook zou er een verhouding moeten zijn tussen geld dat naar het bestuur gaat en de uitgaven die de leerlingen ten goede komen. De Aob wil meer transparantie en wil ook dat er gekeken wordt naar maximale bedragen bepaalde uitgaven.
Walter Dresscher van de AOB heet dat gezegd bij het Radio 1 Journaal:
De koepelorganisatie Voortgezet Onderwijs Raad is ook voor meer transparantie, maar vaste verhoudingen en bedragen, daar is de VO-Raad niet voor.
Romain Rijk van de VO-Raad zei bij het Radio 1 Journaal dat er "zoveel mogelijk geld bij de leerling terecht moet komen, maar we zijn niet voor een prijslijstje".

»
»
»