Rasmussen al dertig jaar politicus

Met de Deen Rasmussen haalt de NAVO een secretaris-generaal binnen met een grote staat van dienst in eigen land. Sinds 2001 is hij leider van de Liberale Partij en premier van drie minderheidskabinetten op rij. Coalities met de Conservatieve Partij, die overleefden door steun van door gedoogsteun van de rechtspopulistische Deense Volkspartij van Pia Kjaersgaard. Rasmussen bepleit een kleine overheid en voerde een streng immigratiebeleid.

Folketing
Maar de naam van Rasmussen in de Deense politiek gaat al een stuk verder terug. In 1978 werd hij voor het eerst gekozen in de Folketing, het Deense parlement na een studie economie en een korte carrière als econoom voor de Deense belangenorganisatie voor het Midden- en Kleinbedrijf. Ook op het internationale toneel speelt hij al enkele jaren mee. In 2003 gaf Rasmussen politieke steun aan de Amerikaans-Britse invasie in Irak. In tegenstelling tot premier Balkenende had Rasmussen een brief van acht Europese regeringsleiders ondertekend, waarin zij steun uitspraken voor de afzetting van Saddam Hoessein en opriepen tot solidariteit met de Verenigde Staten. Met George W. Bush bouwde hij een goede band op.

Cartoonrellen
In 2006 kwam Rasmussen in de hele wereld in het nieuws vanwege de cartoonrellen. Hij verdedigde de maker van de cartoons door te wijzen op de vrijheid van meningsuiting. Dit zorgde voor ophef in islamitische landen.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Protesten Bahrein een jaar later Video Precies een jaar geleden begonnen op dat eilandstaatje in het Midden-Oosten protesten tegen het...15 feb 2012, 182 keer afgespeeld
  • » Proces Turks voetbalschandaal begonnen Video In Turkije is het proces over omkoping in de nationale voetbalcompetitie begonnen. Bijna 100 mensen...14 feb 2012, 1316 keer afgespeeld
  • » 'Timosjenko wordt gemarteld in cel' Video Tegen een oud-minister in Oekraïne is 4,5 jaar gevangenisstraf geëist wegens verduistering van...14 feb 2012, 3192 keer afgespeeld

Meer video en audio