CDA en PvdA willen kredietreclames aanpakken

Staatssecretaris Klijnsma van Sociale Zaken "kan zich wel iets voorstellen" bij het plan van CDA en PvdA om tv-reclames voor kredieten te beperken.

In een initiatiefwet van de Kamerleden de CDA-Kamerleden Blanksma en PvdA-er Spekman staat dat deze reclamespots niet mogen worden uitgezonden tussen 06.00 uur en 21.00 uur.

Verder mogen in de reclames geen spullen worden vertoond die mensen met de lening zouden kunnen kopen. Vaak zijn in die reclames gelukkige gezinnen te zien die glimmende auto's badkamers, serres, computers kopen en op zonovergoten vakanties gaan.

Beschermen
De regeringspartijen willen consumenten op deze manier beter beschermen tegen de verleiding die van leningen uitgaat. Zij maken zich zorgen over het grote aantal mensen dat door een schuld in moeilijkheden komt.

Eerdere plannen voor een reclameverbod strandden, omdat die in strijd zouden zijn met Europese regels. De indieners denken dat dit voorstel wel kan, omdat het niet om een totaalverbod gaat.

Reactie DSB Bank
DSB Bank vindt het plan om tv-reclames voor kredieten te beperken betuttelend. DSB is eigenaar van een aantal grote kredietverstrekkers.

Een woordvoerder van de DSB-bank vindt dat eerst onderzocht moet worden hoe en waarom mensen in de schulden raken.



'Geld lenen kost geld'
De overheid probeert al enige tijd de leenreclames een halt toe te roepen. Sinds 1 april krijgen televisie- en radiospots waarin consumenten worden aangespoord geld te lenen een waarschuwing mee. Geldverstrekkers zijn dan verplicht om te waarschuwen voor de gevolgen die aan eeen lening verbonden zijn.

De tekst luidt "Geld lenen kost geld", zo luidt de slogan die de Autoriteit Financiële Markten heeft verzonnen.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • DSB bank: beperking kredietreclames is betutteling Geen tv-reclames over geldlenen tussen 6:00 en 21:00 uur. Dat staat in een gezamelijk wetsvoorstel van CDA en PvdA. De partijen... vinden dat de reclames kwetsbare groepen aanzetten tot onverantwoord lenen. Een gesprek met Klaas Wilting, hij is woordvoerder van de DSB bank, bekend van onder ander BECAM en FRISIA, die veelvuldig op televisie adverteert.
  • CDA en PvdA willen kredietreclames aanpakken Kredietreclames op TV moeten worden aangepakt. Daarom presenteren het CDA kamerlid Blanksma en PvdA-kamerlid Spekman vandaag een... wetvoorstel om deze reclames voor leningen aan banden te leggen. Een gesprek met beiden.

Video en Audio

  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 5515 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 1712 keer afgespeeld

Meer video en audio