Onderzoek klacht De Roy van Zuydewijn

De Nationale Ombudsman gaat onderzoeken of de rijksoverheid zich heeft bemoeid met het privéleven van Edwin de Roy van Zuydewijn.

De ex-echtgenoot van prinses Margarita heeft zelf om het onderzoek gevraagd.

Benadeeld
De Roy van Zuydewijn zegt dat hij in zeker twee gevallen is benadeeld door bemoeienis van Den Haag.

Zo zou zijn bedrijf geen opdrachten meer hebben gekregen van het Bouwfonds na inmenging van het Kabinet van de Koningin. Ook zou zijn sociale en huwelijkse leven hierdoor zijn verwoest.

Verder mocht De Roy van Zuydewijn niet meedoen in een spotje tegen alcoholgebruik in het verkeer.

Volgens hem kwam dat door inmenging van de Rijkvoorlichtingsdienst.

Afluistering
In 2003 kwam De Roy van Zuydewijn samen met zijn toenmalige vrouw, prinses Margarita, uitgebreid in het nieuws. Ze beschuldigden de koninklijke familie van afluistering en het dwarsbomen van zijn bedrijf.

In 2004 maakte prinses Margarita bekend dat zij wilde scheiden van De Roy van Zuydewijn. De scheiding werd formeel uitgesproken in 2006.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Ongenoegen in de Kamer over affaire rond prinses Margarita (2003)

Een meerderheid van de Tweede Kamer neemt op 11 maart 2003 geen genoegen met de brief van premier Balkenende over de affaire rond... prinses Margarita. Er is twijfel of het BVD-onderzoek naar haar echtgenoot Edwin de Roy van Zuydewijn wel rechtmatig was. Met verbazing is gereageerd op de aangifte die de prinses en haar man hebben gedaan tegen oud-premier Wim Kok en de voormalige ministers Zalm en De Vries. Een aantal Kamerleden reageert in het NOS Journaal.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 5190 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 1609 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 3499 keer afgespeeld

Meer video en audio