Het ABP is niet van plan de geplande verhoging van de pensioenpremie terug te draaien. Minister Ter Horst had het pensioenfonds gevraagd het besluit te herzien.
Werknemers betalen straks een paar tientjes per maand extra, maar werkgevers betalen het grootste deel van de pensioenpremie. Verhoging van die premie kost de overheid 500 miljoen euro per jaar en dat geld is er niet.
Een gevolg kan volgens Ter Horst zijn dat er ambtenaren worden ontslagen.
ABP-bestuurder Den Uyl zegt dat Ter Horst zelf verantwoordelijk is voor het oplossen van dit soort tegenvallers. Volgens hem dwingt het kabinet de pensioenfondsen juist tot maatregelen om de financiën op orde te krijgen. Ook Willem Jelle Berg, die namens het CNV in het bestuur van het APB zit, sluit zich hierbij aan.
Het ABP wil de premies verhogen om weer financieel gezond te worden.
Vice-bestuursvoorzitter Sander den Uyl bij het Radio 1 Journaal
Ontslagen
Het alternatief van Ter Horst voor premierverhoging is versobering van de pensioenregeling voor ambtenaren. Gebeurt dat niet, dan zullen er dus mensen ontslagen worden. Maar ABP-bestuurder Den Uyl zegt dat verslechtering van de pensioenregeling niet aan de orde is.
Ter Horst gaat erover onderhandelen met de bonden die in het ABP-bestuur zitten. Ze denkt hen te kunnen overtuigen omdat ontslagen niet goed zullen vallen.
Wilt u uw eigen verhaal kwijt over de economische crisis?
U kunt de NOS mailen op: recessie@nos.nl. Dit zijn de voorwaarden.
U kunt ook meediscussiëren op ons weblog.
Deel deze pagina

»
»
»