De bouwsector overlegt met lokale overheden over de oprichting van een fonds van 500 miljoen euro voor de huizenmarkt. Het fonds moet de verkoop stimuleren van nieuwbouwwoningen.
De verkoop van nieuwbouwhuizen is sterk gedaald. Potentiële kopers zijn bang voor dubbele woonlasten.
Het op te richten fonds komt kopers tegemoet. Als de oude woning niet binnen drie maanden wordt verkocht, koopt het fonds het huis tegen 90% van de marktwaarde.
Volgens betrokken partijen is het fonds nodig omdat het kabinet te weinig doet om de woningmarkt te stimuleren.
Overleg
De Neprom, de Nederlandse vereniging van projectontwikkelaars, zegt dat overleg over het fonds gaande is, maar dat het nog wel enkele maanden kan duren.
Directeur van de Neprom, Jan Fokkema, noemt het fonds "een service aan de klanten van de projectontwikkelaars".
Gelderland heeft al toegezegd vanaf 1 juli mee te doen aan het fonds.
Haken en ogen
Vereniging Eigen Huis (VEH) vindt het fonds een goed initiatief. Volgens Hans André de la Porte van de VEH zitten er wel wat haken en ogen aan het fonds.
"De vraag is wat het fonds gebruikt als marktwaarde van het oude huis. En is 90 procent daarvan voldoende om het nieuwe huis mee te betalen", aldus Hans André de la Porte.
Deel deze pagina
»
»
»