Uit de nieuwe Integrale Veiligheidsmonitor 2008 van het Centraal Bureau voor de Statistiek en de ministeries van Justitie en Binnenlandse Zaken, blijkt dat in de afgelopen jaren de criminaliteit is gedaald.
Eind 2008 gaf één op de vier Nederlanders aan in de afgelopen twaalf maanden slachtoffer te zijn geweest van criminaliteit, zoals diefstal, vandalisme en geweld. In 2005 was dat nog één op de drie.
Toch geeft één op de zes Nederlanders aan zich wel eens onveilig te voelen. Dat gebeurt vooral in de eigen buurt en voornamelijk in de steden.
Verloedering
Volgens de gegevens van het CBS is weliswaar de verloedering van de woonomgeving licht teruggedrongen, maar nog lang niet genoeg om het streefcijfer van het kabinet te halen. Op het terrein van overlast is niets veranderd.
De afgelopen jaren zijn veel minder fietsen gestolen dan in de periode daarvoor. Volgens cijfers van het CBS daalde het aantal fietsendiefstallen tussen 2006 en 2008 gedaald van 750.000 naar 640.000.
Daarmee is de doelstelling van het kabinet gehaald. Ook het aantal gewelds- en vermogensdelicten is fors afgenomen.
De ministers Hirsch Ballin (Justitie) en Ter Horst (Binnenlandse Zaken) noemen het algemene beeld positief.
Deel deze pagina
»
»
»