De onschatbare waarde van Koning Willem II

Koning Willem II is van onschatbare waarde geweest voor de Nederlandse kunst in de 19e eeuw.

De rol van de koning voor de kunst in Nederland is beschreven in het boek "de ridder en de grootvorstin" van kunsthistoricus Michel Didier, dat vandaag werd aangeboden aan de Russische ambassadeur.

Willem II was getrouwd met de Russische tsarendochter Anna Paulowna.

Impuls
Het vorstenpaar gaf een impuls aan poëzie, schilderkunst, muziek, architectuur, kunstnijverheid en beeldhouwkunst, van Poesjkin en Bilderdijk tot Kruseman en Koekkoek, van de Russische kapellen in Brussel en Soestdijk tot het paleisleven in Sint-Petersburg en Luxemburg.

In het boek zijn alle kunstuitingen samengebracht en wordt ook de veiling van de kunstcollectie beschreven. Volgens sommigen de grootste culturele ramp van de negentiende eeuw.

Verslaggever Marc Hamer bekeek het boek en sprak met de schrijver.

Het boek "de ridder en de grootvorstin" is vanaf morgen verkrijgbaar.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Kunsthistorisch boek over Koning Willem II Koning Willem II is van onschatbare waarde geweest voor de Nederlandse kunst in de 19e eeuw. Dat beschrijft kunsthistoricus Michel... Didier in zijn boek De ridder en de grootvorstin. Het boek gaat over het leven van Willem II en zijn Russische vrouw, de tsarendochter Anna Paulowna. Verslaggever Marc Hamer bekeek het boek en sprak met de schrijver.

Video en Audio

Meer video en audio