Balkenende: geen voorwaarden SER-plan

Het kabinet heeft geen voorwaarden gesteld aan een alternatief dat werkgevers en werknemers nog kunnen bedenken voor de verhoging van de AOW-leeftijd.

Het kabinet wil de AOW-leeftijd in principe verhogen van 65 naar 67 jaar. Maar woensdag werd bekend dat de Sociaal Economische Raad (SER) de komende maanden nog met een alternatief kan komen.

"Dat zullen wij dan als een zwaarwegend advies beschouwen, zeker als het niet verdeeld is", zei premier Balkenende in het Kamerdebat over de aanpak van de crisis.

Hypotheekrente
Balkenende verweerde zich tegen het verwijt uit de Kamer dat het kabinet zijn lot in handen legt van FNV-voorzitter Jongerius, die tegen het verhogen van de AOW-leeftijd is en in de SER mag meedenken over een alternatief. 

Jongerius zei eerder op de dag, in een hoorzitting voorafgaand aan het debat, dat zij ervan overtuigd is dat het zal lukken het huidige AOW-plan nog van tafel te krijgen.

CDA-fractieleider Van Geel heeft al laten weten dat hij niet wil dat de SER met een beperking van de hypotheekrenteaftrek op de proppen komt, omdat dit zou leiden tot lastenverzwaring.

Achterkamertjes
De oppositie morde in het debat over het akkoord tussen kabinet, regeringsfracties en sociale partners, dat in "achterkamertjes" tot stand zou zijn gekomen.

Van Geel gooide olie op het vuur door te zeggen dat de ruimte voor de oppositie om nog iets aan de plannen te veranderen "buitengewoon beperkt" is.

PVV-leider Wilders zei dat hij er in dat geval "voor Piet Snot" bij zat en verliet met zijn fractie de plenaire zaal.

Wilders verlaat boos de Tweede Kamer

Lees ook het weblog over het vertrek van Wilders uit het debat.

Wat vindt u van de kabinetsplannen? Geef uw mening in het Haagse weblog "Onorthodoxe maatregelen".


Wilt u uw eigen verhaal kwijt over de economische crisis?
U kunt de NOS mailen op: recessie@nos.nl. Dit zijn de voorwaarden.
U kunt ook meediscussiëren op ons weblog


Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

  • video Wilders loopt weg uit crisisdebat 'Ik zit erbij voor Piet Snot.' Met die woorden is Geert Wilders weggelopen uit de Tweede Kamer, tijdens het... debat over de crisismaatregelen van het kabinet. Volgens hem liggen alle plannen toch al vast, wat de Tweede Kamer ook vindt.
  • video Reacties op vertrek Wilders uit debat Reacties van Van Geel (CDA), Rutte (VVD) en Kamervoorzitter Verbeet op het vertrek van de PVV uit het... Kamerdebat over de plannen van het kabinet tegen de crisis.
  • video Wilders verlaat boos het crisisdebat Geert Wilders heeft boos het crisisdebat verlaten.

Audio Gerelateerde audio

  • Politiek verslaggever Boer over de hoorzitting Om 9.00 uur zou in Den Haag de hoorzitting beginnen die de Tweede Kamer houdt met vertegenwoordigers van de vakbeweging en de... werkgevers. Margreeth Boer.

Video en Audio

Meer video en audio