Ahold: consument verandert niet

Ahold lijkt weinig last te hebben van de economische crisis. Dat blijkt uit de resultaten van het supermarktconcern over de laatste vier maanden van vorig jaar.



Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn maakte een nettowinst van 285 miljoen euro. In 2007 was dat nog 262 miljoen.







Vooral Albert Heijn deed goede zaken haalde in het vierde kwartaal een omzetstijging van twaalf procent.



Daling

De winst voor het hele jaar kwam uit op 1,1 miljard euro. Dat is 63 procent onder het resultaat over het jaar daarvoor, maar die daling is vertekend door eenmalige boekwinsten van twee miljard euro in 2007.







Ahold geeft geen verwachting voor dit jaar. Topman Rishton zegt wel dat het koopgedrag van klanten in de eerste weken van dit jaar niet is veranderd. Naar eigen zeggen bevindt Ahold zich in een goede uitgangs-positie om te kunnen reageren op de recessie.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Audio Gerelateerde audio

  • Winst Ahold gegroeid Ahold heeft weinig last van de recessie. Het supermarktbedrijf boekte in het vierde kwartaal van vorig jaar een nettowinst van 285... miljoen euro, 9 procent meer dan een jaar eerder.

Video en Audio

  • » Geschokte reacties op bloedbad Syrië Video Veel geschokte reacties op de dood van meer dan 90 mensen, onder wie tientallen kinderen, in Syrie,...27 mei 2012, 38 keer afgespeeld
  • » Unieke graftombe gevonden in Peru Video Een unieke vondst in Peru. Een team van Belgische archeologen heeft een 1000-jaar oude graftombe...27 mei 2012, 766 keer afgespeeld
  • » Plasterk: gratis technische studie Video PvdA-kamerlid Ronald Plasterk in Buitenhof over het plan om technische studies populairder te...27 mei 2012, 2078 keer afgespeeld

Meer video en audio