Minister Klink van Volksgezondheid stelt maatregelen voor om alternatieve artsen die de gezondheid van hun patiënt schaden, harder te kunnen aanpakken.
Misdrijf
Een ernstige fout van een arts moet gelden als een misdrijf, in plaats van een overtreding. Daarop staan veel hogere straffen. De maximumstraf is negen jaar cel.
Verder worden, als het aan Klink ligt, alternatieve genezers gedwongen hun praktijk te sluiten als blijkt dat ze iemands gezondheid hebben geschaad. Nu kan de Inspectie voor de Gezondheidszorg alleen ingrijpen bij reguliere artsen die fouten maken.
Sylvia Millecam
In een toelichting bij het wetsvoorstel verwijst Klink onder meer naar de dood van actrice Sylvia Millecam en de ophef rond de Roosendaalse kliniek Maria Magdalena. Een patiënte had het advies gekregen met haar chemokuur te stoppen. Zij is inmiddels overleden.

»
»
»