Thailand laat Australische schrijver vrij

De Australische schrijver die in Thailand vastzat voor belediging van het kongingshuis is vrijgelaten. De Thaise koning Bhumibol heeft hem gratie verleend.



De 41-jarige Harry Nicolaides kreeg vorige maand drie jaar gevangenisstraf vanwege majesteitsschennis. Hij had vier jaar geleden onder meer over het losbandige liefdesleven van de Thaise kroonprins geschreven.



Omdat het koningshuis in Thailand zeer geliefd is, kent het land uitzonderlijk strenge wetten voor majesteitsschennis.



Van het boek werden in Australië slechts zeven exemplaren verkocht, maar de schrijver moest toch de cel in. Nicolaides is vanochtend teruggekeerd in Australië.







Huilen

"Ik ben in de war, duizelig, misselijk", zei hij in een eerste reactie. "Ik heb acht uur gehuild. Vlak voordat ik aan boord ging van mijn vlucht hoorde ik dat mijn moeder een beroerte heeft gehad. Een paar uur daarvoor hoorde ik dat mij gratie was verleend."



"Ik moest knielen voor het portret van de koning, een soort audiëntie. Vlak daarvoor klom ik nog uit een riooltank waar ik in was gevallen in de gevangenis."

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Australische schrijver vrijgelaten

Thailand heeft geheel onverwacht de Australische schrijver Harry Nicolaides vrijgelaten. Hij was onlangs veroordeeld tot een... jarenlange gevangenisstraf wegens belediging van het koningshuis. De Thaise koning Bhumibol heeft hem gratie verleend.

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 423 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 287 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1443 keer afgespeeld

Meer video en audio