Staatssecretaris Dijksma van Onderwijs trekt extra geld uit voor basisscholen in gebieden als Oost-Groningen, Zuid-Limburg en Drenthe en in de grote steden. Daar is relatief veel armoede en werkloosheid.
Tot nu toe keek het ministerie bij het subsidiëren van leerlingen met een achterstand vooral naar de opleiding van de ouders. Binnenkort speelt ook het gebied waarin de school staat een rol.
De sociaal-economische situatie heeft volgens de staatssecretaris regelrecht invloed op prestaties van kinderen. Ook wil Dijksma dat kinderen langer naar school gaan. Ze denkt aan extra lessen in vakanties of weekenden.
Verslaggever Joris van de Kerkhof ging langs op basisschool Delfshaven in Rotterdam.
Geld voor scholen in arme regio's
Nieuws
- 04:00 Binnenland Crossers verongelukt in Drenthe
- 01:58 Buitenland Marokkanen betogen tegen regering
- 01:06 Buitenland VN veroordeelt bloedbad Houla audio, video
- 00:19 Binnenland Twee doden bij brand in Limburg
- 27-05 Binnenland Jongen onder trein op station Breda foto
- 27-05 Binnenland Auto rijdt terras op: één gewonde
- 27-05 Binnenland Baby na brand overleden
- 27-05 Binnenland 'Al-Shabaab heeft terreurcel in NL'
- 27-05 Buitenland Veiligheidsraad praat over Houla video
- 27-05 Binnenland 250.000 mensen op Dunya Festival
- 27-05 Buitenland Gouden Palm voor Haneke-film video
- 27-05 Binnenland Voorman Sharia4Holland opgepakt video
- 27-05 Binnenland Nederlander steekt familie neer
- 27-05 Binnenland Veel vermiste kinderen op stranden
- 27-05 Binnenland Door crisis minder adopties video
- 27-05 Binnenland Lichaam gevonden in Engelermeer
- 27-05 Binnenland Agente niet meer in levensgevaar
- 27-05 Binnenland Pinksterviering trekt 55.000 mensen video
- 27-05 Politiek De Hond: VVD levert al 9 zetels in
- 27-05 Binnenland Kritiek op politieoptreden A'dam audio
- Bekijk het volledige nieuwsarchief
Video Gerelateerde video
Geld voor scholen in arme regio's
Scholen in achterstandswijken krijgen 70 miljoen om leerachterstanden weg te werken. Het geld is voor scholen in de grote steden,... en in gebieden als Groningen, Drenthe en Zuid-Limburg.
Audio Gerelateerde audio
- Zeventig miljoen voor basisscholen Basisscholen in de vier grote steden, Oost-Groningen, Drenthe, Zuid-Limburg en Zeeuws-Vlaanderen krijgen zeventig miljoen euro... extra. Het geld is speciaal bedoeld voor gebieden met hoge werkloosheid en lage inkomens. Staatssecretaris Dijksma heeft dit vandaag bekend gemaakt. Tot een paar jaar geleden kregen scholen extra geld op basis van opleiding en afkomst van de ouders. Nu wil het ministerie van Onderwijs vooral rekening houden met opleiding en inkomen. Joris van de Kerkhof op basisschool Delfshaven in Rotterdam.
Video en Audio
-
»
Gouden Palm voor Haneke
Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 414 keer afgespeeld
-
»
VN veroordeelt bloedbad in Syrië
Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 283 keer afgespeeld
-
»
Voorman Sharia4Holland opgepakt
Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1434 keer afgespeeld
