Onderminister Zimbabwe gearresteerd

In Zimbabwe is de nieuwe onderminister van Landbouw gearresteerd. Dat gebeurde kort voordat hij zou worden beëdigd in de regering-Tsvangirai.

De 61-jarige Roy Bennett werd op het vliegveld van Harare aangehouden en door de politie afgevoerd. Hij is een van de weinige blanke leden van Tsvangirai's MDC-partij.

Boerderij onteigend

Zijn boerderij werd zes jaar geleden onteigend. Bennett vluchtte drie jaar geleden naar Zuid-Afrika omdat hij door Zimbabwe werd gezocht. Hij werd beschuldigd van het voorbereiden van een aanslag op president Mugabe.

De gearresteerde politicus keerde een maand geleden terug naar Zimbabwe.

De beëdiging van de rest van de nieuwe ministersploeg ging ondanks de arrestatie gewoon door.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Gouden Palm voor Haneke Video De Gouden Palm van het filmfestival van Cannes gaat dit jaar naar de Oostenrijkse regisseur Michael...28 mei 2012, 400 keer afgespeeld
  • » VN veroordeelt bloedbad in Syrië Video De VN-veiligheidsraad heeft het geweld van het Syrische regeringsleger veroordeeld. Dat gebeurde in...28 mei 2012, 276 keer afgespeeld
  • » Voorman Sharia4Holland opgepakt Video De politie heeft een voorman van Sharia4Holland opgepakt. Het is een man van 29 uit Woerden....28 mei 2012, 1391 keer afgespeeld

Meer video en audio