In Kenia zijn meer dan 50 mensen omgekomen toen een vrachtwagen in de brand vloog en explodeerde. Er vielen ook tientallen gewonden, waarvan er ruim 80 in kritieke toestand verkeren.
De truck had in de stad Molo, in het westen van Kenia, een aanrijding gehad en lekte brandstof. Honderden mensen snelden toe om de olie mee te nemen.
"Terwijl zij de olie van de straat haalden, vatte de truck ineens vlam", vertelde een woordvoerder van het Rode Kruis in Kenia. "Waarschijnlijk heeft iemand een sigaret laten vallen."
Supermarkt
Woensdag kostte een hevige brand in een supermarkt in Nairobi ook het leven aan zo'n 50 mensen. Ruim 20 lichamen zijn geborgen; zo'n 30 personen worden nog vermist.
De oorzaak van die brand is nog niet bekend.
De Keniaanse regering wordt regelmatig bekritiseerd wegens de lakse veiligheidsvoorschriften in het Oost-Afrikaanse land. Ook blijken de hulpdiensten in geval van een ramp vaak niet op hun taak berekend.
Deel deze pagina
»
»
»