Botsing over vrijheid van meningsuiting

VVD-leider Rutte heeft premier Balkenende opgeroepen de vrijheid van meningsuiting fors te vergroten. Naar aanleiding van de vervolging van PVV- leider Wilders zegt hij dat alle wettelijke beperkingen van de vrijheid van meningsuiting moeten verdwijnen. Alleen gevallen waarin wordt opgeroepen personen geweld aan te doen of hun bezittingen te vernielen, moeten strafbaar zijn, vindt Rutte.



Rutte zegt te hopen dat premier Balkenende het voortouw zal nemen bij deze aanpassing, maar zegt ook zelf een wetsontwerp in te zullen dienen als dat niet gebeurt.







Geschokt

Minister Plasterk zei in Buitenhof dat hij geschrokken is van de opmerkingen van Rutte. Hij noemde het onwaardig dat een politicus "middenin de rechtsgang erdoorheen gaat fietsen".



Rutte zegt daarop dat het niet voor het eerst misgaat. Volgens hem gebeurde dat eerder met de arrestatie van cartoonist Nekschot; daarom wil hij nu actie.



Gesprek met Mark Rutte

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Botsing om vrijheid van meningsuiting

De vervolging van Geert Wilders heeft geleid tot een stevige botsing tussen VVD-leider Rutte en minister Plasterk. Rutte zegt... vandaag in de Telegraaf dat de vrijheid van meningsuiting in Nederland verruimd zou moeten worden. Plasterk is daarvan geschrokken en noemt de opmerkingen van Rutte 'onwaardig'.

Audio Gerelateerde audio

  • Plasterk haalt uit naar Rutte PvdA minister Plasterk heeft fel uitgehaald naar VVD leider Mark Rutte. In de Telegraaf zegt Rutte dat de vrijheid van... meningsuiting flink moet worden verruimd. Aanleiding is de vervolging van Wilders. Rutte vindt dat bespottelijk. Plasterk is geschrokken en noemt de opmerkingen van de VVD leider 'onwaardig'. Marcel Bril in Den Haag.
  • Plasterk: 'Uitspraken Rutte heel eigenaardig' Minister Plasterk vindt de uitspraken van Mark Rutte over de aanpassing van de wet als het gaat om de vrijheid van meningsuiting... 'heel eigenaardig.' Plasterk reageert hiermee op een interview van Rutte in de Telegraaf van vanochtend. Daarin pleit de VVD leider voor een grondige herziening van de wet. Alleen als er opgeroepen wordt tot geweld, dan moet de rechter er aan te pas komen. Aanleiding voor deze oproep is de uitspraak van het gerechtshof deze week dat Geert Wilders alsnog vervolgd moet worden.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3328 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2352 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3347 keer afgespeeld

Meer video en audio