Veluws Diorama verwoest door brand

Het natuurhistorisch museum Veluws Diorama in Nunspeet is door brand verwoest.



Het museum had onder meer een zeldzame collectie streek- en doopmutsen en poppen in Veluwse klederdracht.



Een groot deel van de collectie is verloren gegaan.



Beelden ingezonden door Johan Siebeling

Oorzaak niet bekend

De brand brak vanochtend rond tien uur uit, het is nog niet bekend waardoor.



Het museum was gevestigd in een gerestaureerde boerderij in het centrum van Nunspeet.



Armando- en Schutterijmuseum

In Arnhem was vandaag een symposium naar aanleiding van onder meer de branden in het Armando-museum in oktober 2007 en het Schutterij-museum in Steyl van april vorig jaar.



De conclusie van de bijeenkomst was dat musea een prioriteitenlijst moeten opstellen voor cultureel erfgoed, dat in geval van een ramp of brand gered zou moeten worden.



Of het natuurhistorisch museum in Nunspeet een prioriteitenlijst had, is niet bekend.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Veluws Diorama verwoest door brand

Het natuurhistorisch museum Veluws Diorama in Nunspeet is door brand verwoest. (Beelden: Johan Siebeling - brandweernunspeet.nl)

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 2992 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2071 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 2993 keer afgespeeld

Meer video en audio