Proef op A1 met variabele snelheden

Op de A1 tussen Bussum en Muiderberg begint vandaag een experiment met variabele snelheden. Op rustige momenten, bijvoorbeeld in de avond en in de nacht, mag er harder worden gereden: 120 kilometer per uur in plaats van 100.



Bij grote drukte, een ongeval of slecht weer wordt de snelheid omlaag gebracht. Weggebruikers kunnen volgens Verkeer en Waterstaat zo sneller rijden wanneer het kan en langzamer wanneer het moet.





Doorstroming

Borden boven de weg en in de berm geven de aangepaste snelheid aan. Minister Eurlings van Verkeer geeft straks rond half twaalf het startsein voor het experiment op de A1. De proef moet onder meer de doorstroming en het milieu verbeteren.



Later dit jaar wordt er ook op enkele andere trajecten geëxperimenteerd met variabele snelheden.



Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Proef variabele maximumsnelheid gestart

Techniek maakt het nu mogelijk dat de maximumsnelheid op één stuk weg kan variëren. Proeven daarmee op 3 plaatsen moeten... duidelijk maken of het ook werkt. De proef op de A1, tussen Bussum en Muiderberg, begon vanochtend.

Audio Gerelateerde audio

  • Proef op A1 met variabele snelheden Op de A1 tussen Bussum en Muiderberg begint vandaag een experiment met variabele snelheden. Op rustige momenten, bijvoorbeeld in de... avond en in de nacht, mag er harder worden gereden: 120 kilometer per uur in plaats van 100.

Video en Audio

Meer video en audio