Tien arrestaties bij betoging tegen Israël

De politie heeft op het Malieveld in Den Haag bij een demonstratie tegen het Israëlische optreden in de Gazastrook tien mensen aangehouden. 



De arrestanten riepen racistische leuzen en droegen kleding met hakenkruisen. De ruim 1500 demonstranten eisten dat de Nederlandse regering harder stelling neemt tegen Israël.



Er was extra veel ME bij het Malieveld om te voorkomen dat de demonstranten de binnenstad introkken.



Aan het eind van de betoging was er twee minuten stilte voor de ongeveer 1300 Palestijnse doden na het Israëlische offensief.



De opkomst viel de organisatoren tegen. Zij hadden op zeker 5000 mensen gerekend. Op de Dam in Amsterdam betuigden tegelijkertijd enkele tientallen mensen hun steun aan Israël.





Stand vakantiebeurs

Op de laatste dag van de Vakantiebeurs is de stand van het Israëlisch Bureau voor Toerisme gesloten gebleven. Dat gebeurde nadat gisteren medewerkers van de stand waren bedreigd door een bezoeker van de beurs.



Volgens de politie gedroeg de man zich vervelend bij de Israëlische stand. Hij is aangehouden. De beslissing om de beurs voortijdig te verlaten is genomen in Jeruzalem.

//infographics.nos.nl/data/projects/pr02304//">

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

1500 demonstranten tegen geweld in Gaza

Zo'n 1500 mensen kwamen vandaag naar het Malieveld in Den Haag om er te demonstreren tegen het Israëlisch geweld in Gaza. De... opkomst lag veel lager dan de duizenden waarop de organisatie had gerekend.

Audio Gerelateerde audio

  • Betoging tegen Israëlisch geweld in Gaza Op het Malieveld in Den Haag demonstreerden vanmiddag 1500 mensen tegen het door Israël gebruikte geweld in de Gazastrook. De... bijeenkomst was een initiatief van vijf islamitische organisaties. Verslaggever Menno Reemeijer ging kijken.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 2593 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 1774 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 2571 keer afgespeeld

Meer video en audio