De files in de avondspits zijn vandaag niet langer dan normaal. Het is wel mistig, vooral op plaatsen waar het gesneeuwd heeft.
Het is plaatselijk glad door bevriezing, maar de ANWB geeft geen waarschuwingen.
Glad
Vanochtend ontstonden door de gladheid in de Randstad en in het noorden veel ongelukken, onder meer in Grou en de Wieringermeer.
Aan het einde van de ochtendspits begon het te ijzelen in Friesland en Noord-Holland. De wegen werden spekglad door regenbuien op het bevroren wegdek.
Uitvallende bussen
Ook het openbaar vervoer had last van de gladheid. Veel busritten vielen uit of hadden vertraging.
Op diverse snelwegen leidden de ongevallen tot files. Op de A5 tussen Hoofddorp en Haarlem stond het verkeer bijna de hele ochtend stil in beide richtingen door de ijzel. Rond de middag kwam het verkeer weer op gang.
Volgens het KLPD, het Korps Landelijke Politiediensten, valt het in de rest van het land mee met het aantal ongelukken. Het is opvallend rustig op de weg.
Een gesprek met Kees Quax van de ANWB
Blijft vriezen
Vannacht vriest het weer tussen -6 graden in het noorden van Nederland en -18 in Limburg.
Hoewel de temperaturen later deze week iets kunnen oplopen, blijft het voorlopig vriezen.
IJsvraag van vandaag: Hoe red je iemand uit een wak?
Deel deze pagina
video
video
»