'Tamil-bolwerk in Sri Lanka gevallen'

Het leger van Sri Lanka heeft na zware gevechten de stad Kilinochchi veroverd op de Tamil-rebellen. Dat heeft de Sri Lankaanse president Rajapaska bekendgemaakt.



De stad in het noorden van Sri Lanka was meer dan tien jaar lang de officieuze hoofdstad van de Tamil Tijgers en was van grote symbolische en strategische betekenis. Vanuit Kilinochchi controleerden ze het omliggende gebied.







President Rajapaska roept de Tamil-rebellen op om de wapens nu neer te leggen. De rebellen hebben nog niet gereageerd op het nieuws over de val van Kilinochchi.



Het leger was al maanden bezig met een opmars naar Kilinochchi, maar stuitte op zwaar verzet. Bij zware gevechten in de buitenwijken vielen tientallen doden.







Eigen staat

De Tamil Tijgers vechten al 25 jaar voor een eigen staat voor de Tamil-minderheid in het land. Daarbij zijn naar schatting 70.000 mensen om het leven gekomen.



Nu hebben ze alleen nog een klein gebied in het noordoosten van Sri Lanka in handen.



Explosie

Bij het hoofdkantoor van de Sri Lankaanse luchtmacht in hoofdstad Colombo is een explosie geweest. Daarbij zijn zeker twee mensen om het leven gekomen.



De oorzaak van de ontploffing is onbekend, maar volgens een anonieme legerfunctionaris ging het om een zelfmoordaanslag.



Of de explosie in verband kan verband worden gebracht met de inname van Kilinochchi, is niet bekend.



Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

'Leger Sri Lanka neemt Kilinochchi in'

Een zware klap voor de rebellenbeweging Tamil Tijgers in Sri Lanka. Na 25 jaar strijd heeft het regeringsleger hun hoofdkwartier... ingenomen. Hiermee worden de rebellen steeds verder in de hoek gedrongen. Ze controleren nog maar een klein deel van Noord-Oost Sri Lanka, waar ze een eigen staat willen vestigen. Met de val van hun hoofdkwartier Kilinochchi lijkt die onafhankelijkheid verder weg dan ooit.

Audio Gerelateerde audio

  • Leger Sri Lanka valt rebellenstad aan Het leger van Sri Lanka zal er zeer binnenkort in slagen om de belangrijke stad Kilinochchi te veroveren op de Tamiltijgers. Dat... zegt het ministerie van Defensie in Sri Lanka. De tamiltijgers vechten al 25 jaar voor een onafhankelijk Tamil-gebied in het Noorden van Sri Lanka. Maar de regering had als doel om vóór het einde van 2008 de Tamiltijgers volledig te verslaan. Dat is dus niet gelukt. Aan de telefoon Bernard Jaspers Faijer van ZOA-vluchtelingenzorg in Sri Lanka.
  • Vrij Nederland-journalist over Sri Lanka In Sri Lanka heeft het regeringsleger de Tamil Tijgers een zware klap toegebracht. De stad Kilinochchi, waar ze jarenlang hun... hoofdkwartier hadden, is ingenomen door regeringstroepen. Na 25 jaar oorlog heeft de regering nu bijna het hele gebied waar de rebellen zaten heroverd. Journalist Harm Ede Botje van het weekblad Vrij Nederland is meerdere malen in Sri Lanka geweest, en heeft daar ook met commandanten van de Tamil Tijgers gesproken.

Video en Audio

Meer video en audio