Onder een Turks stoombad in Budapest is één van de grootste ondergrondse meren gevonden. Het meer bevindt zich in een ondergrondse grot van 86 meter lang en 15 meter hoog.
Via een zelfgegraven tunnel konden onderzoekers het meer bereiken. De Hongaarse overheid overweegt om de tunnel open te stellen voor het Hongaarse publiek.
Diepte
Duikers zijn nu bezig om te onderzoeken hoe diep het meer is. Een grottenexpert vertelt over de vorderingen: "Toen we de kamer ontdekten, konden we er nauwelijks in. Met onze handen, hamers en boren hebben we de opening groter gemaakt. Nu kan praktisch iedereen de grot bereiken."
Hongarije wil dat het grottenstelsel op de Unesco werelderfgoedlijst geplaatst wordt. De burgemeester van Budapest: "Ik heb gelobbyd bij de ministers om ons grottensysteem en de meren te beschermen. Het is een prachtig uniek plekje in de wereld."
In Hongarije wordt nu ook rechtszaak gehouden om onderzoekers meer tijd te geven voor hun onderzoek. Hierdoor zou het nog even kunnen duren voordat het 'nieuwe' meer te bezichtigen is voor bezoekers.

»