Israël roept reservisten op

Israël roept de komende dagen 6500 reservisten op. Die worden mogelijk ingezet bij een inval in de Gazastrook.



De Israëlische regering waarschuwde eerder voor een grondoffensief in de Gazastrook "als dat nodig mocht zijn".





Gisteren zei Barak dat de actie in de Gazastrook nodig is om de Israëlische burgers te beschermen. De "terroristische infrastructuur" moet volgens hem worden vernietigd.

Gazastad

Ook vandaag heeft Israël weer tientallen doelen bestookt, waaronder een moskee en het gebouw van de veiligheidsdiensten van Hamas in Gazastad.



In de eerste 24 uur van de Israëlische luchtaanvallen zijn volgens medische bronnen 280 doden gevallen en bijna 700 mensen gewond geraakt. 



Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen sinds gisteren 230 doelen geraakt. 

Veiligheidsraad

De VN-Veiligheidsraad wil dat er een eind komt aan het geweld in de Gazastrook. Dat staat in een verklaring die is opgesteld tijdens een spoedbijeenkomst van de raad. 







De raad wil dat de grenzen naar de Gazastrook open blijven, om de toevoer van voedsel, medicijnen en brandstof te garanderen.



Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

  • video Israël blijft Gaza aanvallen Israël is vandaag doorgegaan met aanvallen op de Gazastrook vanuit de lucht. Maar de regering zinspeelt ook... op een aanval met grondtroepen, want er zijn reservisten opgeroepen. Ondertussen valt aan de Palestijnse kant het woord Intifada. De aanvallen van de afgelopen twee dagen horen bij de zwaarste in de geschiedenis van het Israëlisch-Palestijnse conflict.
  • video Veiligheidsraad wil einde geweld De VN-Veiligheidsraad heeft na een spoedzitting Israël en Hamas opgeroepen om onmiddellijk te stoppen met... het geweld. Vanochtend voerden Israëlische gevechtsvliegtuigen opnieuw aanvallen uit in de Gazastrook.

Audio Gerelateerde audio

  • Veiligheidsraad wil eind aan geweld De VN-Veiligheidsraad wil dat er een eind komt aan het geweld in de Gazastrook. Dat staat in een verklaring na afloop van de... spoedbijeenkomst van de raad. De Veiligheidsraad roept Israël en Hamas op om onmiddellijk te stoppen met het geweld.
  • Hamas: Israël wil maximaal aantal slachtoffers Ondanks het Israëlische machtsvertoon gingen de raketbeschietingen vanuit de Gazastrook door. De Veiligheidsraad heeft beide... partijen opgeroepen de vijandelijkheden onmiddellijk te beëindigen. Maar dat nog geen effect gehad. Volgens een woordvoerder van Hamas probeert Israel zoveel mogelijk mensen te doden.
  • Nederlandse journaliste aan grens Gaza Journaliste Esmeralda van Boon was vandaag bij de grensovergang tussen Egypte en de Gaza-strook. Daar stonden tientallen ambulances... klaar om Palestijnse gewonden naar Egyptische ziekenhuizen te vervoeren. Maar de grens bleef het grootste deel van de dag gesloten. We spraken haar vanmiddag, toen ze bij de grenspost tussen Egypte en de Gaza-strook was.
  • Tzipi Livni: Palestijnse burgers geen doelwit Israël heeft vandaag opnieuw tientallen doelen in de Gazastrook gebombardeerd. Een van de doelen was een veiligheidscomplex van... Hamas dat geheel is verwoest. Het is nog niet duidelijk hoeveel doden er zijn gevallen, omdat er nog mensen onder het puin liggen van de getroffen gebouwen. Bij monde van minister van Buitenlandse Zaken Tzipi ontkent Israël dat Palestijnse burgers het doelwit zijn van de aanvallen.

Video en Audio

Meer video en audio