//www.knsb.nl/natuurijs/wedkal_detail.asp?ID=604">KNSB het ijs op de geasfalteerde skeelerbaan vanochtend aan een laatste inspectie had onderworpen en goedgekeurd.
De ijslaag had voor het begin van de wedstrijd een dikte van bijna vijf centimeter bereikt. Wedstrijdcoördinator Teun Breedijk van de schaatsbond sprak van perfecte omstandigheden.
Start
Gisteren liet de ijsvereniging in Haaksbergen weten dat marathonrijders vanavond aan de start kunnen verschijnen. Het dorp heeft daarmee voor de derde keer achter elkaar de primeur van de eerste marathon van het seizoen op natuurijs.
Haaksbergen won de strijd van Noordlaren in Groningen en Veenoord in Drenthe.
0cm 0cm 0pt">
Natuur
De afgelopen dagen zijn schaatsenthousiastelingen in veel plaatsen druk in de weer geweest om als eerste bij de schaatsbond KNSB te melden dat er een ijslaag van drie centimeter op de baan ligt, de minimale dikte voor een officiële schaatswedstrijd.
De natuur moet het werk doen, maar om het aanvriezen te bevorderen rijden leden van ijsverenigingen sinds de kerstdagen met giertanks over de baan om steeds een nieuw laagje water op te brengen.
Korte baan
De komende dagen worden in Friesland op drie plaatsen korte-baanwedstrijden gehouden: morgen in Aldtsjerk en dinsdag Nijelamer en Haulerwijk. Zie de natuurijskalender van de KNSB.
Wordt er bij u in de buurt al geschaatst? Mail ons dan uw schaatsfoto's, mét de vermelding van de locatie, naar nieuws@nos.nl.
Check ook schaatsen.nos.nl
Deel deze pagina
video
video
»