Nog geen vervroegde verkiezingen in België

In België komen waarschijnlijk geen vervroegde verkiezingen. Het lijkt erop dat de vijf huidige regeringspartijen de rit tot 2011 willen uitzitten.



Wie de premier wordt, is nog niet duidelijk.







Martens

De vijf partijleiders kwamen vandaag bijeen onder leiding van koninklijk verkenner Wilfried Martens, die sprak van een 'constructief gesprek'.



Namen van een mogelijke premier wilde Martens niet noemen, omdat het aan de koning is een formateur te benoemen.



De politieke crisis in België ontstond door het vertrek van premier Leterme, die in opspraak was geraakt door de affaire rond Fortis.



Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Waarschijnlijk geen nieuwe verkiezingen België

In België zal de regeringscrisis waarschijnlijk niet leiden tot nieuwe verkiezingen. Infor mateur Martens zei dat aan het begin... van de avond, na gesprekken met de voorzitters van de vijf regeringspartijen. Martens kreeg de opdracht te onderzoeken of de huidige regering nog door kan, na het vertrek van premier Leterme. Die kwam eerder deze week in opspraak door de Fortis-affaire.

Audio Gerelateerde audio

  • VRT-redacteur over overleg Martens Wilfried Martens, de verkenner van de Belgische koning, heeft vandaag overleg gepleegd met de partijvoorzitters van de... regeringspartijen. VRT-redacteur Lucas de Vos vertelt.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3802 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2882 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3944 keer afgespeeld

Meer video en audio