Paus spreekt zegen urbi et orbi uit

Paus Benedict XVI (Foto: AP)

Paus Benedictus heeft in Rome de traditionele zegen urbi et orbi (over de stad en wereld) uitgesproken. Hij deed dat voor duizenden mensen op het plein voor de Sint Pietersbasiliek.







Kerstnachtmis

In de Kerstnachtmis vroeg de paus afgelopen nacht aandacht voor de miljoenen kinderen in nood. Hij doelde daarbij op dakloze kinderen, kindsoldaten en kinderen die seksueel worden misbruikt.



In zijn preek in de St. Pietersbasiliek riep de paus iedereen op om een eind te maken aan de nood van deze kinderen. Hij spoorde mensen aan "er alles aan te doen, zodat het licht van Bethlehem de harten van de mensen beroert".



De paus riep ook op om een einde te maken aan "de haat en het geweld in het Midden-Oosten". "Ik wens dat begrip ontstaat, openheid van de harten, die de grenzen opent."



De nachtmis werd door duizenden gelovigen bijgewoond. Het was de vierde Kerstmis van de Duitser Joseph Ratzinger als hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk.



De paus brengt in mei een bezoek aan Israël, de Palestijnse gebieden en Jordanië. 

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Paus spreekt zegen Urbi et Orbi uit

In Rome heeft paus Benedictus de zestiende zojuist de traditionele zegen Urbi et Orbi uitgesproken.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3802 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2882 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3944 keer afgespeeld

Meer video en audio