'Coup Guinee door minderheden gepleegd'

De staatsgreep in Guinee is volgens generaal Diarra Camara door minderheden gepleegd. "Ik geloof niet dat een meederheid van het leger achter de staatsgreep stond", zei Camera tegen de Franse televisiezender France 24.



Het leger van Guinee nam de macht vanochtend over, enkele uren na de dood van president Lansana Conté.



Volgens een woordvoerder is de regering ontbonden en vervangen door een adviesraad die uit militairen en burgers bestaat.



Crises


De staatsinstellingen zijn "niet in staat om de crises waarmee het land wordt geconfronteerd, op te lossen", zei hij.



Een militair zal worden geïnstalleerd als president en een burger wordt premier.



In de hoofdstad Conakry is het rustig op straat. Volgens de BBC is er minder verkeer dan normaal, omdat mensen thuis verdere gebeurtenissen afwachten.







Harde hand

De oud-militair Conté overleed gisteren op 74-jarige leeftijd. Hij kwam in 1985 aan de macht en regeerde het land sindsdien met harde hand.



De precieze doodsoorzaak is niet bekend. Conté leed aan diabetes.



Begin 2007 sloeg Conté een opstand tegen zijn bewind met geweld neer. Daarbij vielen zeker 90 doden.



Corrupt

Guinee, in West-Afrika, staat bekend als een van de meest corrupte landen ter wereld.



De voormalige Franse kolonie is de grootste exporteur van bauxiet en ook rijk aan andere grondstoffen.



Toch is het grootste deel van de bevolking van acht miljoen straatarm.

Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Adviesraad neemt regering Guinee over In het West-Afrikaanse Guinee is de regering vervangen door een zogeheten 'adviesraad', bestaande uit burgers en militairen. Dit... gebeurde enkele uren na het overlijden van president Conté. Hij regeerde het land sinds 1984 met harde hand. Conté leek te worden opgevolgd door de voorzitter van de nationale Assemblee. Maar dat werd door de militairen verhinderd. Afrika-correspondent Kees Broere vertelt.
  • Premier Guinee: geen staatsgreep De premier van het West-Afrikaanse land Guinee ontkent dat er een serieuze staatsgreep heeft plaatsgevonden Dat zei hij stellig in... zijn antwoord op berichten dat het leger vannacht de macht had overgenomen, na de dood van president Conté. Een man die het land bijna 25 jaar met harde hand regeerde. Correspondent Pauline Bax.

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3744 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2817 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3885 keer afgespeeld

Meer video en audio