In Taiwan zijn de twee Chinese reuzenpanda's aangekomen. China bood de panda's vier jaar geleden aan, maar de toenmalige regering van Taiwan wilde het duo niet aannemen.
De nieuwe president van Taiwan heeft de banden met het vasteland verbeterd; hij wilde de panda's wél aannemen.
De samengevoegde namen van de dieren, Tuan Tuan en Yuan Yuan, betekenen 'verenigen' en staan symbool voor de toenadering tussen China en de 'afvallige provincie'.
De verbeterde relaties bleken enkele dagen geleden, toen de Volksrepubliek Taiwan economische hulp aanbood. Op die manier zouden de gevolgen van de financiële crisis voor het eiland beperkt moeten worden.
"Het vasteland is bereid zich tot het uiterste in te spannen om Taiwan te helpen bij het oplossen van de economische problemen", zei Jia Qinglin, de vierde hoogste leider van China's communistische partij.
Taiwan heeft zijn export sterk zien teruglopen. De waarde van de uitvoer was vorige maand 23 procent lager dan het jaar daarvoor en is op het laagste peil in drie jaar uitgekomen.
Deel deze pagina
video
video
»
»
»