Poster op pijnlijke plek

Filmposter in Stockwell (foto: Coconinoco - Flickr / Creative Commons)

"Er is niets mis met een beetje schieten, als de juiste mensen maar neergeschoten worden." Dat is de tekst van een filmposter die op een bijzonder pijnlijke plek in Londen kwam te hangen: het station waar in 2004 een onschuldige Braziliaan werd doodgeschoten door de politie.



De Britse Reclamecodecommissie heeft deze week een klacht tegen de poster gegrond verklaard.



In de naweeën van de aanslagen op de metro in Londen werd Jean Charles de Menezes onterecht voor een terrorist aangezien en doodgeschoten.



Kwetsend

"Op deze plek kan de poster iemand bijzonder kwetsen", schreef de commissie in haar oordeel. Er waren zes klachten over ontvangen.



De poster maakte reclame voor de film Righteous Kill ("Deugdzame moord") van Al Pacino en Robert De Niro.



Humor

Eerder had de distributeur van de film, Lions Gate al van een "droevige vergissing" gesproken.



"Dit was een stuk dialoog uit de film, waarvan wij geloven dat het de verwachte sfeer van een film over de New Yorkse politie weergeeft, en humor bevat", luidde de verdediging. "Achteraf gezien is de plaatsing van deze poster op deze plek problematisch te noemen."



De campagne voor de film is inmiddels al afgelopen en de posters waren al verwijderd.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Chinees gered uit rivier Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3618 keer afgespeeld
  • » Butler paus aangeklaagd Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2672 keer afgespeeld
  • » 134 miereneters onderschept in Thailand Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3720 keer afgespeeld

Meer video en audio