De lidstaten van de Verenigde Naties zijn het niet eens geworden over een oproep om een eind te maken aan de bestraffing en discriminatie van homoseksuelen.
Het voorstel, dat werd ingediend door EU-voorzitter Frankrijk en Nederland, kreeg de steun van 66 lidstaten. Zestig andere, voornamelijk moslimlanden staan achter een Syrische tegenverklaring.
Daarin wordt het verlenen van gelijke rechten aan homo's gelijk gesteld aan het legaliseren van bijvoorbeeld pedofilie.
Amerika
Ook Amerika tekent de Europese verklaring niet. Dat komt volgens diplomaten doordat de federale overheid dan in conflict komt met afzonderlijke staten. Daar is discriminatie van homo's vaak toegestaan.
Bij de tegenstemmers was ook het Vaticaan.
Minister Verhagen (Buitenlandse Zaken) en de Franse staatssecretaris Yade hielden gisteren in New York een bijeenkomst over de verklaring.
VS, moslimlanden tegen VN-homotekst
Nieuws
- 03:18 Buitenland Rebellen Mali gaan samen verder
- 03:18 Politiek Dibi: spijt van steun Kunduz-missie
- 00:34 Buitenland Zweden wint Eurovisiesongfestival
- 00:03 Binnenland Rosenthal wil actie na aanslag Syriƫ
- 26-05 Binnenland Brand verwoest heide op Vlieland
- 26-05 Politiek Ook Roemer wil premier worden
- 26-05 Buitenland Moslim-betoging bij Hagia Sophia
- 26-05 Binnenland Dode bij aanvaring in Vlissingen
- 26-05 Buitenland Amnesty: Azerbeidzjan nul punten video
- 26-05 Binnenland Onderzoek naar Sharia4Holland video
- 26-05 Buitenland Syrische rebellen boos op VN video
- 26-05 Binnenland Twee gewonden bij ballonongeluk
- 26-05 Buitenland Kentering in zicht in Griekenland
- 26-05 Koningshuis Stand-in Elizabeth kent drukke tijden
- 26-05 Politiek PvdA wil kinderbijslag beperken audio
- 26-05 Binnenland Man omgekomen door grijper
- 26-05 Binnenland Gestolen bronzen beelden terecht foto
- 26-05 Buitenland Duitse minister wil snel tolvignet
- 26-05 Binnenland Paraglider gewond bij noodlanding
- 26-05 Politiek Leers wil soepeler kunnen zijn
- Bekijk het volledige nieuwsarchief
Video en Audio
-
»
Chinees gered uit rivier
Video Een 60-jarige Chinees was met zijn auto in een rivier gekomen in de provincie Hunan. De brandweer...26 mei 2012, 3590 keer afgespeeld
-
»
Butler paus aangeklaagd
Video Een butler van de paus, Paolo Gabriele, is formeel aangeklaagd voor het illegaal in bezit hebben...26 mei 2012, 2655 keer afgespeeld
-
»
134 miereneters onderschept in Thailand
Video In Thailand heeft de douane meer dan honderd schubdieren, een soort miereneters, in beslag genomen.26 mei 2012, 3693 keer afgespeeld
