Donner verlengt werktijdverkorting

Minister Donner van Sociale Zaken wil de regeling voor werktijdverkorting met een paar weken verlengen. Hij zal dat morgen in de ministerraad aan de orde stellen.



Volgens Donner voldoen veel ondernemers pas aan het eind van het jaar aan de voorwaarden om ervoor in aanmerking te komen.



Bedrijven moeten kunnen aantonen dat ze de laatste twee maanden dertig procent omzetderving hebben als gevolg van de kredietcrisis.







Verzamelen


Donner wil de periode tot half januari verlengen, omdat de accountants van de bedrijven anders tussen Kerst en Oud en Nieuw de cijfers over december moeten verzamelen. Tot nu toe maken maar weinig bedrijven gebruik van de regeling.



Het ministerie van Sociale Zaken bracht gisteren een tussenstand uit over de aanvragen en toekenningen van werktijdverkorting. Eerder deze week zei Donner dat hij de komende weken nog een stroom van aanvragen verwacht.



Deel deze pagina

Nieuws

Audio Gerelateerde audio

  • Donner wil werktijdverkorting verlengen Minister Donner van Sociale Zaken is bereid om de regeling voor werktijdverkorting voor bedrijven die door de economische crisis in... problemen geraakt zijn iets te verlengen. Bedrijven die meer dan 30 procent omzet verliezen kunnen nu tot 31 december een aanvraag indienen. Aan de telefoon is Jan Kamminga van de werkgeversorganisatie FME.

Video en Audio

Meer video en audio