In België is de ministerraad bijeen om over de positie van premier Yves Leterme te spreken. Leterme is in opspraak, omdat hij zich zou hebben bemoeid met de rechtsgang rond de verkoop van bank en verzekeraar Fortis.
Volgens justitie is vanuit het kabinet politieke druk uitgeoefend op de rechtszaak rond de overname van Fortis door BNP Paribas.
Het Hof van Cassatie beklaagde zich per brief bij het parlement dat medewerkers van Leterme "alles in het werk hebben gesteld" om een uitspraak te voorkomen.
Het ging om de uitspraak dat de hele verkoop van Fortis wordt bevroren, zodat de aandeelhouders nog inspraak krijgen.
Door het bevriezen van de verkoop ziet de Franse bank BNP Paribas voorlopig af van de overname van delen van Fortis. De zaak zou te lang gaan duren voor BNP.
Vertrek
Het is niet duidelijk of alleen de positie van Leterme ter discussie staat of ook die van de meest betrokken ministers.
In België wordt ook rekening gehouden met het vertrek van de complete regering.

»