FNV: maatregelen DSM voorbarig

FNV Bondgenoten vindt de aankondiging dat bij chemieconcern DSM zeker duizend banen moeten verdwijnen, voorbarig.



Volgens de vakbond heeft DSM de mogelijkheden voor werktijdverkorting niet voldoende onderzocht. Ook wijst de FNV erop dat het concern verwacht 900 miljoen euro winst te maken.



Bezuinigen

DSM maakte vanmorgen bekend dat het bedrijf vanaf 2010 jaarlijks 100 miljoen euro wil bezuinigen.  Verschillende onderdelen hebben te maken met een afgenomen vraag. Hier en daar zijn fabrieken tijdelijk stilgelegd. 



DSM ziet de vraag vooral dalen in markten waarin de consumentenbestedingen sterk zijn afgenomen, zoals de bouw, de auto-industrie en de elektronica-industrie.



Door de bezuinigingen gaan wereldwijd duizend banen verloren. Dat is vijf procent van het totaal.



Hoeveel arbeidsplaatsen in Nederland verdwijnen, is nog niet bekend. DSM in Nederland heeft ruim 7000 arbeidsplaatsen.



Bijgesteld

Het chemieconcern heeft voor de tweede keer dit jaar de winstverwachting voor 2008 naar beneden bijgesteld. De directie benadrukt dat in 2008 nog steeds een recordwinst wordt geboekt, maar dat er nu maatregelen nodig zijn om ook in de toekomst winstgevend te blijven.



Voor de korte termijn zullen de maatregelen een negatief effect hebben op de winst, zegt DSM. Voor de lange termijn verwacht het concern dankzij de ingrepen een sterkere uitgangspositie.



DSM was vandaag de grote winnaar op de Amsterdamse beurs: het aandeel steeg met 9,4 procent.







Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Duizend banen weg bij DSM

Bij DSM verdwijnen wereldwijd duizend banen. Door de economische crisis loopt de vraag bij het chemiebedrijf terug.

Audio Gerelateerde audio

  • FNV Bondgenoten over ontslagen bij DSM DSM gaat wereldwijd duizend banen schrappen. Het chemieconcern kampt met problemen in de automobielindustrie, de bouwsector en de... elektronica-industrie - daar worden DSM-produkten gebruikt. Henk van Rees, bestuurder van FNV Bondgenoten

Video en Audio

  • » 'Afzeggen Lady Gaga slecht voor imago Indonesië' Audio Het concert van Lady Gaga in Indonesië gaat niet door. De popdiva heeft afgezegd na dreigementen...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Code oranje op de Veluwe Audio Op de Veluwe en in de Achterhoek is het gevaar voor natuurbranden groot. In deze gebieden geldt...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Halsema steunt Sap Audio GroenLinks-prominent Femke Halsema steunt de kandidatuur van Jolande Sap als lijsttrekker van haar...27 mei 2012, 5 keer afgespeeld

Meer video en audio