Tweederde van de Nederlandse sterrenkoks kookt zo veel mogelijk met biologische producten. Dat blijkt uit een onderzoek van radioprogramma 'Vroege Vogels' onder alle 83 Nederlandse restaurants met een Michelinster.
De koks zeggen voor biologische ingrediënten te kiezen omdat de smaak beter is en niet uit milieuoverwegingen.
"Wij kiezen voor kwaliteit", zegt topkok Martin Kruithof van de Lindenhof in Giethoorn, "dus wil ik de beste glazen, het beste bestek en uiteraard ook de beste ingrediënten".
Het massale gebruik van biologische producten in de restaurants is opmerkelijk, omdat maar twee procent van de gewone burgers biologisch voedsel koopt.
Opgekweekt
"Kies je voor smaak dan kom je bij producten die op een natuurlijke manier groeien", legt Kruithof uit. "Gewone groenten uit een kas worden zo snel mogelijk opgekweekt, met kunstmest en extra licht. Vergelijk dat met biologische groenten die langzaam groeien en veel meer smaak hebben."
"Hetzelfde zie je bij vlees. Als dieren een goed leven hebben gehad, dan kun je dat proeven."
Van de 83 benaderde koks zeggen er zelfs 21 bijna altijd gebruik te maken van biologische gekweekt voedsel.
Alleen het restaurant Yamazato in het Okura Hotel in Amsterdam gaf aan nooit gebruikt te maken van biologisch eten.

»
»
»