Sarkozy roept op tot vertrek Mugabe

De Franse president Sarkozy heeft de Zimbabwaanse president Mugabe in een speech opgeroepen te vertrekken. "U heeft uw volk lang genoeg gegijzeld", zei hij. Frankrijk is EU-voorzitter.



Eerder vandaag riep PvdA-Europarlementariër Thijs Berman de Europese Unie nog op zich actiever op te stellen ten op zichte van de crisis in Zimbabwe. Hij vindt dat er een duidelijk signaal moet worden afgegeven aan het Zimbabwaanse volk, door het moed en sterkte te wensen.



Europa moet duidelijk maken dat het de ontwikkelingshulp zal hervatten zodra president Mugabe weg is, zei Berman.



Een groot deel van het leger steunt het bewind niet meer omdat de soldij niet wordt uitbetaald. Ook wordt voedsel steeds schaarser en lijdt de bevolking onder een cholera-epidemie, die naar wordt gevreesd tienduizenden levens zal eisen.







Medische apparatuur

Zimbabwe zit financieel aan de grond en heeft geen geld voor de aankoop van medicijnen en medische apparatuur.



Volgens de Zimbabwaanse minister van Volksgezondheid functioneren de ziekenhuizen niet meer en is het personeel gedemotiveerd. Er is ook een nijpend tekort aan voedsel.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

Sarkozy eist aftreden van Mugabe

De Franse president Sarkozy eist het aftreden van zijn Zimbabwaanse collega Mugabe. Door het wanbeleid van Mugabe is het ooit... welvarende land volledig bankroet en daar is nog een cholera-epidemie bijgekomen.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 1273 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 473 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 2558 keer afgespeeld

Meer video en audio