Hof noemt proces Ad Bos oneerlijk

Het gerechtshof in Den Haag heeft het OM niet-ontvankelijk verklaard in de zaak tegen Ad Bos, de klokkenluider die de bouwfraude aan het licht bracht. Bos was in hoger beroep gegaan tegen een uitspraak van de rechtbank.



Die oordeelde dat Bos schuldig is aan corruptie. Hij zou als directeur van de wegenbouwer Koop Tjuchem een ambtenaar hebben omgekocht met golfreisjes en een bezoek aan de nachtclub Yab Yum.



Het hof zegt dat het proces tegen Bos niet eerlijk was. Het OM heeft hem eerst als getuige gehoord en toen, volgens het hof doelbewust, niet gezegd dat hij ook verdachte in de zaak zou kunnen worden. ,,De justitiële autoriteiten wekten de schijn bij de verdachte dat hij niet vervolgd zou worden. Zo maakten ze inbreuk op het zwijgrecht", aldus het hof.



Topmannen


Het hof heeft in deze zaak ook de voormalige topmannen Fred V. en Henk K. van het wegenbouwbedrijf vrijgesproken. Volgens het hof is niet bewezen dat beide mannen als leidinggevende betrokken waren bij de omkoophandelingen.



Een betrokken ambtenaar van Rijkswaterstaat is wel veroordeeld. Hij kreeg een werkstraf van 120 uur, voor het aannemen van één van de golfreisjes.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 145 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 159 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 2219 keer afgespeeld

Meer video en audio