Nabestaandenwet voorlopig niet gewijzigd

De Algemene Nabestaandenwet wordt voorlopig niet gewijzigd. De wet regelt dat mensen na het overlijden van hun partner een uitkering krijgen.



De PvdA wil dat achtergebleven partners na twee jaar weer aan een baan worden geholpen. Maar het CDA vindt dat te snel.



De ChristenUnie is het met zijn coalitiegenoten eens dat er iets moet veranderen, maar deze partij wil niet dat mensen gedwongen worden om te gaan werken, zoals de PvdA wil. "







Uitstel

Het CDA pleit daarom voor extra studie. Dat de Algemene Nabestaandenwet uiteindelijk gaat veranderen lijkt een feit, want de hele coalitie wil dat nabestaanden sneller gaan werken.



Een uitkering totdat de kinderen 18 jaar zijn, zoals nu het geval is, vinden ze voor niemand goed.

Het maken van een nieuwe Algemene Nabestaandenwet wordt een klus voor de opvolger van staatssecretaris Aboutaleb, Klijnsma. Zij treedt in januari aan.

Deel deze pagina

Nieuws

Video Gerelateerde video

ECB verlaagt belangrijkste rentetarief

De rente gaat in Europa flink omlaag. De Europese Centrale Bank heeft z'n belangrijkste rente-tarief met 3,25 procentpunt verlaagd,... naar 2,5 procent. De ECB hoopt ZO de schade van de financiële crisis zo beperkt mogelijk te houden voor de reële economie; dat wil zeggen voor het bedrijfsleven en de consumenten in Europa.

Video en Audio

  • » Duitse was slavin in Bosnië Video Een Duits meisje van 19 jaar is jarenlang als een slavin gebruikt. Ze werd vastgehouden door een...27 mei 2012, 0 keer afgespeeld
  • » Drukte op wegen naar stranden Video De politie vraagt strandbezoekers om morgen de auto thuis te laten. Het mooie pinksterweer lokt...27 mei 2012, 7 keer afgespeeld
  • » Binnenlands weerbericht 27 mei 2012 Video Het binnenlands weerbericht van zondag 27 mei 2012 met Marco Verhoef.27 mei 2012, 2028 keer afgespeeld

Meer video en audio