Gratis graven voor cholerapatiënten Zimbabwe

Het stadsbestuur van de Zimbabwaanse hoofdstad Harare zal voorlopig geen grafrechten heffen, om de cholera-epidemie die de stad teistert, het hoofd te beiden. In Zimbabwe zijn al bijna 400 mensen bezweken aan de ziekte, rond de 10.000 mensen zijn ziek geworden.



Een graf kost dertig dollar, het maandloon voor een leraar in het land.



De ziekte verspreidt zich makkelijk door besmet water en is vooral voor baby's en bejaarden zeer gevaarlijk.



Bestrijding

Toch is cholera makkelijk te bestrijden door basale hygiënische voorschriften in acht te nemen. Het feit dat de ziekte nu al is opgerukt tot in de stad bewijst hoe pover het is gesteld met de basale levensbehoeftes in het land. Ook in de stad ontbreekt voldoende sanitair.



Zimbabwe wordt getroffen door een enorme inflatie. Bovendien is het land een internationale paria vanwege het controversiële beleid van president Mugabe. Mugabe zegt dat de cholera-epidemie het gevolg is van de sancties tegen zijn land.

 

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio