Afghanen opgepakt na zuuraanval

In Afghanistan heeft de politie tien mannen opgepakt die ervan verdacht worden zuur te hebben gegooid over een groep meisjes.



De aanval was eerder deze maand in de stad Kandahar. Mannen op motoren spoten met waterpistolen een bijtende stof in de gezichten van vijftien schoolmeisjes.  



Hoewel de meisjes een boerka droegen, liepen ze brandwonden op. Eén meisje dat zuur in haar ogen kreeg, raakte zwaar gewond.



Executeren

De aanval leidde tot internationale verontwaardiging. President Karzai deed een oproep de daders te arresteren en te executeren.



Volgens de Afghaanse autoriteiten is de Taliban verantwoordelijk voor de aanval. De daders zouden 2000 dollar per persoon hebben gekregen van Taliban-strijders uit Pakistan. Enkele van de arrestanten hebben schuld bekend.



De Taliban richten hun aanvallen vaak op onderwijsinstellingen. Vrouwen mochten tijdens het Talibanbewind (1996-2001) niet naar school gaan.  

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio