AEX maakt pas op plaats

Na de forse verliezen van gisteren en eergisteren zit er tot nu toe vandaag weinig beweging in de beurskoersen.

De Amsterdamse graadmeter schommelt rond het slot van gisteren. Om drie uur stond de AEX vrijwel onveranderd. Ook de andere Europese beurzen komen nauwelijks van hun plaats.

AEX Index Realtime

Volg hier live de aandelenkoersen:

 

Gisteren sloot de AEX op 228 punten, het laagste niveau sinds maart 2003.



De sterke koersval van de afgelopen dagen kreeg vanochtend in Azië geen vervolg. De Nikkei-index in Japan sloot zelfs 2,7 procent hoger. In Seoel ging de beurs 5,8 procent omhoog, Sydney won 1,6 procent en Hongkong kreeg er 2,9 procent bij.



De centrale bank van Japan heeft afgezien van een nieuwe renteverlaging. De financiële wereld had ook al verwacht dat de Bank of Japan de gelegenheid om de rente verder omlaag te brengen deze keer voorbij zou laten gaan.



Het tarief blijft daarmee staan op 0,3 procent. Wel kondigde de centrale bank maatregelen aan om de kredietmarkt te ondersteunen.



Wall Street

Op Wall Street sloot de Dow Jones-index meer dan vijf procent in de min. Woensdag kreeg de beurs een verlies met dezelfde omvang te verwerken. Aanleiding voor het pessimisme het niet doorgaan van het reddingsplan voor de Amerikaanse autoindustrie.



De aanhoudende zorgen over de economische crisis werden gisteren extra aangewakkerd door tegenvallende cijfers over de arbeidsmarkt. Hieruit bllijkt dat het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de VS is gestegen naar het hoogste niveau in zestien jaar.



Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio