Het nieuwe spoorboekje van de Nederlandse Spoorwegen (NS) telt 100.000 extra treinritten. Dat is een groei van drie procent. Ook komt er een nieuw station bij, Amsterdam Holendrecht, waarmee het aantal stations groeit tot 380.
De NS presenteerde vandaag het nieuwe spoorboekje. Daaruit blijkt dat vooral het oosten van het land profiteert van de nieuwe dienstregeling.
Rechtstreeks naar Schiphol
Tussen Arnhem en Nijmegen rijden vanaf 14 december acht treinen per uur. Nu zijn dat er nog zes. Ook komt er vanuit die steden een rechtstreekse verbinding naar Schiphol.
Ook op de lijnen bij Apeldoorn, Deventer en in Twente gaan meer treinen rijden, soms twee keer zoveel. Daar staat tegenover dat de rechtstreekse verbinding tussen Arnhem en Den Haag verdwijnt.
'Tevreden'
Reizigersvereniging Rover, die meeschreef aan de nieuwe dienstregeling, is tevreden. "Meer treinen is altijd beter", zegt een woordvoerder.
Volgens de NS is er door de toenemende fileoverlast in het oosten behoefte aan meer treinen. Op termijn wil de NS treinen met een even hoge frequentie laten rijden als metro's.

»
»
»