Digitale EU-bieb meteen plat

De Europese Unie heeft een digitale bibliotheek gelanceerd met duizenden films, schilderijen, foto's, geluidsfragmenten en boeken.



Al in de eerste uren ging de site plat vanwege de grote belangstelling; de server bleek niet berekend op tien miljoen hits per uur.



De site, europeana.eu, moet in 2010 zo'n tien miljoen werken bevatten.



Cultuurschatten

Volgens Elisabeth Niggemann van de Europese stichting voor digitale bibliotheken biedt Europeana de mogelijkheid om alle grote schatten uit de Europese cultuur te zien.



Bezoekers kunnen op de site bijvoorbeeld Beethoven beluisteren, werken van Dante lezen of schilderijen van Hollandse meesters bekijken.



Alles wordt door medewerkers van de Koninklijke Bibliotheek Den Haag geordend en op de site gezet, maar de verschillende musea bepalen zelf wat ze aanleveren.



Digitaliseren

Er is nog veel werk te verrichten. Volgens directeur Cousin van Europeana is pas één procent van alle werken in de Europese musea gedigitaliseerd.



Voor de digitale bibliotheek is twee miljoen euro per jaar beschikbaar.

Deel deze pagina

Nieuws

Video en Audio

Meer video en audio